Zyskownie dla biznesu

Inteligencja emocjonalna grupy

W większości firm codzienne obowiązki wykonuje się w zespołach, grupach ludzi złożonych z różnych osobowości. Na czele grupy stoi menedżer, a główną jego troską jest poprawa efektywności pracy zespołowej. Powstaje pytanie, czy rozwijanie inteligencji emocjonalnej zespołu daje szansę na osiągnięcie wyższych wyników i warto na niej się skupić.

Pracowitość a pracoholizm

Anna, dyrektor personalna w firmie sektora publicznego. Staż pracy 22 lata. Dwa razy na zwolnieniu lekarskim, a właściwie opiece z powodu anginy córki. Urlopów nie lubi. Kojarzą jej się z przeziębieniem, chyba jeszcze się nie zdarzyło, żeby nie miała chociaż grypy na wakacjach. Najlepiej czuje się, pracując, wtedy się spełnia, osiąga kolejne cele, coraz większe sukcesy.

Cytaty wiara w sukces

Czy wierzysz w to, co robisz? To świetne pytanie i warto je sobie zadać, ponieważ to, jak bardzo wierzysz w powodzenie swoich przedsięwzięć, znajduje odzwierciedlenie w Twoich działaniach i rezultatach. Zatem przed przystąpieniem do realizacji jakiegoś celu upewnij się, czy faktycznie wierzysz w sukces i czy masz jakąś wizję, którą przełożysz na praktykę.

Zalety notatki

Raz na zawsze zapomnij o tradycyjnym szkolnym kontekście notowania. Skoncentruj się na ukrytej mocy słowa pisanego i przejdź na wyższy poziom świadomości. Odkryj swoją przewagę, opracuj strategię sukcesu oraz zacznij korzystać z tajnej broni, która rozbudzi determinację. Taktyka notatek to silny atut w życiu osobistym i biznesie.

Wyznaczanie celów SMART

Jak wyznaczać cele, aby osiągnąć sukces? Koncepcja SMART to metoda formułowania celów, w której zawiera się obietnica zwiększenia własnej skuteczności w realizacji kluczowych planów. Zasada zainteresuje osoby zorientowane na efekt, które wiedzą, że przyszłość leży w ich rękach. Określ cele, przejmij kontrolę, odrzuć porażki i zaplanuj działania!

Wyznaczanie celów

Marzysz o szczęśliwym i satysfakcjonującym życiu. Rozmyślasz o wolności finansowej, rzeczach, które chciałbyś posiadać, robić, zobaczyć, poznać lub doświadczyć. W Twojej głowie w ułamku sekundy malują się piękne obrazy, ale po chwili przygasają i umykają. Czujesz się rozczarowany i zaczynasz mówić o niespełnionych pragnieniach. Dlaczego?

Siła sukcesu

Zastanawiasz się, jaka siła rządzi sukcesem? Czemu pewnym ludziom udaje się spełniać swoje marzenia, a tak wielu innych, mimo chęci nie osiąga satysfakcji? Pomyśl, czym się różnią jedni od drugich? Czy ludzie sukcesu mają inny mózg, a ich doba jest dłuższa od Twojej? Czy nie popełniają błędów, nie czują zmęczenia, są wolni od problemów i wiecznie młodzi?

Organizacja czasu

Myśląc i mówiąc o czasie często odnosimy się do kontekstu pracy oraz deficytu czasu w codziennej rzeczywistości. Biegniemy naprzód, zerkamy na zegarek i dostrzegamy jak szybko upływają: minuty, godziny, dni, miesiące, lata. Kiedy przystaniemy na chwilę, aby pomyśleć, dochodzimy do wniosku, że czas jest jednym z naszych najcenniejszych aktywów.

Prawo do szczęścia

Pragniesz szczęśliwego życia, a jednak wciąż odnosisz wrażenie, że tkwisz w miejscu? Twoja rzeczywistość płynie własnym kursem i nie wskazuje na lepsze jutro? To może nadeszła pora na przejęcie kontroli? Jeśli jesteś gotów wysiąść ze statku widmo i podążyć własną drogą, to teraz masz ku temu dobrą okazję. Dobiłeś do portu!

Mapa marzeń i celów

Podążasz w kierunku małych i dużych sukcesów. Chcesz osiągać własne założenia oraz oczekujesz przyjemnej, klarownej przyszłości. Z pomysłów zrodzonych w Twojej głowie powstają marzenia, one zaś przeobrażają się w pragnienia, a te stają się celami. Jak ich nie stracić z oczu i ułatwić sobie koncentrację na realizacji ekscytujących zamierzeń?

Zarządzanie czasem

Chciałbyś skuteczniej zarządzać sobą w czasie i sprawniej organizować zadania? Interesują Cię metody, które pozwalają szybciej osiągać sukcesy? Masz ochotę cieszyć się wynikami swojej pracy, a jednoczenie zyskać więcej wolnej przestrzeni? Poznaj kilka sprawdzonych sposobów, które mogą korzystnie wpłynąć na wzrost Twojej produktywności.

Tablica marzeń i celów

Mapa marzeń i celów w rzeczywistości jest wizualnym odzwierciedleniem pożądanego efektu. Jeśli czasem miewasz problemy z wyobrażeniem sobie tego, czego pragniesz, wtedy kolorowe, fascynujące obrazy przychodzą Ci z pomocą. Panorama staje się wyraźniejsza, a emocje i wyobraźnia budzą Twój zapał oraz dopingują do działania.

Bogata kobieta - Kim Kiyosaki

Osiągnąć finansową niezależność w teraźniejszości. Zadbać o materialną wolność w przyszłości. Zostać inwestorką, bizneswoman, rentierem... Czy to błahe zadanie? Zapewne nie. Możliwe? Tak. Książka Bogata Kobieta to poradnik inwestycyjny dedykowany współczesnym kobietom, zmierzającym w kierunku finansowego sukcesu.

Asertywność to umiejętność wyznaczania i egzekwowania swoich granic. Dzięki niej zwiększysz szacunek do samego siebie, a także będziesz budować trwałe i satysfakcjonujące relacje ze współpracownikami, przełożonymi i osobami bliskimi. Czy chcesz nauczyć się jak asertywnie odmawiać, prosić, wyrażać swoje zdanie, przyjmować pochwały oraz krytykę innych osób?