Zyskownie dla biznesu

Książka Bogata kobieta - Kim Kiyosaki

Bogata kobieta - Kim Kiyosaki

Osiągnąć finansową niezależność w teraźniejszości. Zadbać o materialną wolność w przyszłości. Zostać inwestorką, bizneswoman, rentierem... Czy to błahe zadanie? Zapewne nie. Możliwe? Tak. Książka Bogata Kobieta to poradnik inwestycyjny dedykowany współczesnym kobietom, zmierzającym w kierunku finansowego sukcesu.

Kim Kiyosaki jest doświadczonym inwestorem i niezależną kobietą, działającą w świecie biznesu od wielu lat. Autorka promuje aktywną postawę w zarządzaniu osobistymi finansami. Zachęca kobiety do wnikliwej analizy bieżącej sytuacji majątkowej, odważnego spojrzenia w przyszłość oraz opracowania indywidualnego planu działania. Książka w jasny sposób wyjaśnia, jakie kroki należy podjąć, aby przejąć władzę nad finansową sferą własnego życia. Bogata Kobieta, to również interesująca historia doświadczeń autorki, przekazana w lekkiej formie.

Czy rzeczywiście można tę książkę uznać za poradnik inwestycyjny? Niezupełnie. Osoby o wyższym stopniu wtajemniczenia prawdopodobnie uznają tę pozycję za podstawową i niespełniającą ich oczekiwań. Jednak książka mimo wszystko posiada pozytywny, motywujący wydźwięk, który powinien przypaść do gustu kobietom, które dotychczas nie kontrolowały zarządzania pieniędzmi.

Lektura wyzwala przyjemną energię i może przynieść korzyść początkującym paniom, ponieważ sprzyja nauce zaradności w sprawach finansowych. Skłania przy okazji do przeanalizowania przejętych z otoczenia ograniczających wzorców i stereotypów. Koncentruje uwagę na znalezieniu solidnego powodu, który ostatecznie jest kluczowym bodźcem wytrwałego dążenia do celu, czyli w tym przypadku finansowego zabezpieczenia.

Bogata Kobieta, może okazać się inspirującym poradnikiem dla kobiet otwartych, odważnych i gotowych na wprowadzenie zamian. Niemniej to od nas samych zależy, czy uznamy przekaz za nierealną „fikcję”, czy też wyłonimy z niego wartość merytoryczną. Książka z pewnością nie zawiera magicznej formuły, która przynosi natychmiastowy rezultat, a samo jej przeczytanie nie gwarantuje sukcesu. Dla wielu kobiet ten bestsellerowy poradnik ma szansę stać się początkiem fascynującej podróży, ale równie wiele pań może na niej poprzestać, i tak też uczyni.

Czy poleciłabym tę lekturę przyjaciółce lub podarowała komuś bliskiemu? Zdecydowanie tak. Może nie sprawiłabym książki w prezencie wprawnej inwestorce, ale każdej kobiecie, której dobrze życzę, a która nie do końca radzi sobie z zarządzaniem osobistymi finansami. Natomiast, czy ta osoba ją przeczyta i dostrzeże drzemiący w treści potencjał, to już zupełnie indywidualna sprawa, bowiem każdy ma prawo przyjąć własny punkt widzenia. Myślę, iż można swobodnie powiedzieć, że Bogata Kobieta, autorstwa Kim Kiyosaki, stanowi zaledwie wstęp do finansowej edukacji.

Tytuł: Bogata Kobieta. Poradnik inwestycyjny dla kobiet
Autor: Kim Kiyosaki
Wydawca: Instytut Praktycznej Edukacji