Kupię firmę w Polsce

Masz ochotę kupić firmę produkcyjną, transportową, budowlaną lub inny biznes w Polsce? A może interesuje Cię zakup udziałów firmy albo fuzja przedsiębiorstw? Niezależnie od tego, czy szukasz gotowej do działania spółki z o.o., czy prosperującego biznesu z obrotami, przekalkulowałeś już zyski. I trafiłeś idealnie. Ponieważ kojarzymy partnerów biznesowych w zakresie handlu firmami.

Skorzystaj z prostego źródła informacji i dodaj bezpłatną ofertę do bazy ogłoszeń już teraz. Dział: kupię firmę będzie w sam raz!

Zalety kupna biznesu w pigułce

Rozwój nowej firmy jest wysoce czasochłonnym procesem. Natomiast kupno gotowego biznesu to znaczna wygoda i ułatwienie startu. Transakcja pozwala zaoszczędzić cenny czas. Można przejąć zaufaną markę, ewentualnych dostawców albo przechwycić biznes z linią produkcyjną.

Inną kwestią są lojalni klienci, doświadczeni pracownicy, baza lokalowa z pełnym wyposażeniem i zasadniczo nieograniczony wybór branż. Nowy właściciel kupuje firmę, która już dojrzała w sensie biznesowym. Bo takie nabycie zapowiada inwestycję w działające rozwiązania.

Wśród ofert często można znaleźć działalność handlową, usługową czy budowlaną. Na dodatek kupno firmy zamiast wznoszenia biznesu od podstaw to interesująca koncepcja dla osób, które nie mają pomysłu na stworzenie własnego przedsiębiorczego imperium.

Kupię firmę, przejmę biznes w Polsce

Poznaj fakty, zanim odkupisz firmę

Planując odkupienie prosperującego biznesu, wypada przyjrzeć się m.in. wizerunkowi firmy, przyczynom jej sprzedaży oraz sprawdzić, rzecz jasna, finanse. Takie przygotowanie do przejęcia firmy łączy się także ze zbadaniem ogółu zobowiązań i ewentualnych roszczeń wobec kupowanego przedsiębiorstwa. Wbrew pozorom to wcale niełatwe zadanie, o nie! Wyniki analizy bywają różne.

Nic dziwnego — warto pamiętać, że na rynku nie ma szczególnie wielu chętnych do odstąpienia lub odsprzedaży firm o dużym potencjalne i stabilnych obrotach. Szczególnie, jeżeli chcesz połączyć te elementy z okazyjną ceną.

Jednak też nie zawsze okazja odkupienia firmy oznacza pułapki biznesowe. Dlatego jako nabywca koniecznie musisz poznać fakty, wnikliwie przeanalizować proponowaną ofertę i realnie ocenić, w jakim okresie inwestycja ma szansę się zwrócić.