Zyskownie dla biznesu

Wierzysz w to, co robisz? 10 cytatów inspirujących do działania

Wiara w sukces. Cytaty dodające siły, odwagi

Czy wierzysz w to, co robisz? To świetne pytanie i warto je sobie zadać, ponieważ to, jak bardzo wierzysz w powodzenie swoich przedsięwzięć, znajduje odzwierciedlenie w Twoich działaniach i rezultatach. Zatem przed przystąpieniem do realizacji jakiegoś projektu lub celu upewnij się, czy faktycznie wierzysz w sukces i czy masz w ogóle jakąś wizję, którą przełożysz na praktykę.

Wiara w sukces i zaufanie we własną skuteczność to silny impuls motywujący, który pozwala przejąć kontrolę nad sytuacją i z odwagą podążać w stronę realizacji planów. Niezależnie od tego, co pragniesz w życiu zrealizować oraz czego się podejmiesz, każde działanie opiera się na jednej prostej zasadzie, a jest nią fakt, czy w 100% wierzysz w to, co robisz bądź zamierzasz zrobić.

Foto: wiara w sukces, cytat - Anatole France
„Aby osiągnąć wielkie rzeczy, musimy marzyć tak dobrze, jak działać;
powinniśmy nie tylko planować, ale też wierzyć.” 
— Anatole France, powieściopisarz, poeta i krytyk francuski

Jeśli wierzysz, że sprostasz własnym wyzwaniom to masz wyższą szansę na osiągnięcie określonych rezultatów. Ponieważ w tym przypadku jesteś również przeświadczony o tym, że masz wpływ na materializację swoich marzeń, sprostasz ewentualnym przeciwnościom i kierujesz własnym życiem. To z kolei przekłada się na Twoje podejście do tego, co robisz i na to, w jaki sposób działasz.

Foto: odwaga do realizacji marzeń, cytat - Walt Disney
„Wszystkie nasze marzenia mogą stać się rzeczywistością, jeśli mamy odwagę je realizować.” 
— Walt Disney, producent filmowy, wizjoner, współzałożyciel biznesowego imperium mediowego, znanego pod nazwą The Walt Disney Company

Pomyśl, jak wielu ludzi kształtuje cele przez pryzmat: „spróbuję i zobaczę, może jakoś to będzie”. Oczywiście, mają rację, zazwyczaj „jakoś będzie”. Szkopuł w tym, że kiedy nie mamy przekonania względem własnych zamiarów, odpowiedniego planu na ożywienie pomysłu i determinacji, tracimy poczucie kontroli — podporządkowujemy się przypadkowi.

Foto: zwycięzcy definiują cele i wierzą w nie, cytat - Denis Waitley
„Większość ludzi nie osiąga swoich celów, bo ich nie definiuje albo nie wierzy w ich osiągnięcie. Zwycięzcy powiedzą Ci dokąd idą, co planują zrobić po drodze i z kim chcą iść.” 
— Denis Waitley, amerykański pisarz, mówca motywacyjny i konsultant

Zobacz też: Formułowanie celów: zasada SMART

Powiedz szczerze, czy widziałeś miliardera, wynalazcę lub artystę, który osiągnął sensacyjny sukces bez wyraźnie zdefiniowanego wyobrażenia (przyszłości, wynalazku, dzieła) i nie wierzył, że może dotrzeć do obranego przez siebie celu? Czy nie uważasz, że większość biznesowych magnatów zaprzestałaby starań zmierzających do zaspokojenia własnych ambicji, gdyby kwestionowali prawdopodobieństwo osiągnięcia satysfakcjonującego wyniku?

Foto: wytrwałość w dążeniu do celu, cytat - Thomas Alva Edison
„Nie poniosłem porażki. Po prostu odkryłem 10 tysięcy błędnych rozwiązań.” 
— Thomas Edison, wynalazca i biznesmen

Jasno określony cel, motywująca nadzieja i konsekwencja. To drobne fragmenty większej całości, które robią dużą różnicę. I chociaż mamy świadomość, że sukces rzadko bywa przypadkowy, skłonność do mentalnej niewoli oraz snucie się w ogonie asekuracji niekiedy jest praktyką równie kuszącą, co złudną. Można pozostać w znanej i pozornie bezpiecznej strefie przeciętności, albo przyspieszyć i powziąć działania — zrealizować swoje niezwykłe plany.

Foto: pragnienie sukcesu, cytat - Napoleon Hill
„Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.” 
— Napoleon Hill, pisarz, autor książek o tematyce osobistego sukcesu

Nasze nastawienie może zarówno wzmocnić, jak i udaremnić wysiłek. Przyznasz zapewne, że kiedy działamy na pełnych obrotach oraz angażujemy się w pełni, efekty są o wiele bardziej zadowalające i zgodne z zamierzeniami niż wtedy, gdy wykonujemy zadanie bez przekonania, koncentrując uwagę na biadoleniu.

Zobacz też: 7 czynników powstrzymujących Twój sukces

Nic więc dziwnego, że ludzi sukcesu cechuje zdrowy optymizm. Entuzjazm wyzwala motywującą energię i ułatwia zaangażowanie. Natomiast inspirujący wizjoner porywa tłumy.

Foto: nastawienie na wynik, cytat - Thomas Jefferson
„Nic nie powstrzyma człowieka z właściwym nastawieniem przed osiągnięciem jego celu. Nic na Ziemi nie pomoże człowiekowi ze złym nastawieniem.” 
— Thomas Jefferson, prawnik, trzeci prezydent Stanów Zjednoczonych

Czasem może się zdarzyć, że w Twoim otoczeniu nie znajdziesz wsparcia oraz aprobaty dla tego, co pragniesz osiągnąć. Czy jest to jednak powód, żeby pozostać pod wpływem innych osób, zrezygnować z celu i sabotować własne marzenia? — Bynajmniej. Nawet jeśli nikt nie wierzy, ważne, że Ty wierzysz. Warto podkreślić, że silny charakter wyróżnia ludzi sukcesu. Podejmują oni wysiłek, opuszczają strefę komfortu i biorą odpowiedzialność za swoje decyzje. 

Foto: wiara w sukces, wiara w siebie, cytat - Napoleon Hill
„Kto powiedział, że tego nie można zrobić? I jakież to wielkie zwycięstwa ma on na swym koncie, które gwarantują, że trafnie ocenia innych?” 
— Napoleon Hill

Wiara we własne możliwości ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju i efektywnego działania. Kiedy wiesz, że możesz, skupiasz uwagę na celu. Analizujesz warunki, szukasz konstruktywnych rozwiązań, kreślisz niezbędny scenariusz. W tym przypadku zaufanie we własną operatywność jest czynnikiem, który umacnia Twoją wytrwałość, zdyscyplinowanie oraz napędza motywację. Ułatwia pokonywanie trudności i łagodzi naturalne obawy przed zmianą.

Zobacz też: Sposoby na zwiększenie własnej efektywności

Foto: więcej odwagi to krok w kierunku sukcesu, cytat - Brian Tracy
„Kluczem do sukcesu jest skoncentrowanie umysłu na tym, czego pragniemy, nie na tym, czego się boimy.” 
— Brian Tracy, autor światowych bestsellerów z dziedziny osobistego rozwoju i psychologii sukcesu, charyzmatyczny mówca

Być może do zrealizowania planów potrzebujesz więcej czasu, poszerzenia wiedzy, podjęcia konkretnych działań, pewnego zabezpieczenia materialnego, stawienia czoła przeróżnym czynnikom zewnętrznym. Jednak nie odkładaj swoich koncepcji na przysłowiowe „jutro”. Podziel drogę na etapy i zacznij wędrówkę od małych kroków. Dzięki temu Twój cel stanie się bliższy — wyraźnie osiągalny.

Foto: podejmij pracę nad celem już teraz, cytat - Konfucjusz
„Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku.” 
— Konfucjusz, chiński filozof i myśliciel

Skoro istnieje szansa na powodzenie, może warto aktywować pełną moc odwagi? Dla własnej satysfakcji podjąć wyzwanie i skorzystać z okazji, nie czekając, aż ta bezpowrotnie umknie. Wprawić swoje bajeczne cele w ruch, bez wymówek. Skoncentrować się na drobnych etapach ich realizacji, zamiast pretekstach, które przeniosą cenne pragnienia na nieokreślony termin. Wierząc we własne siły i sukces tego, co robisz, możesz wiele zdziałać.

Foto: inspiracja do działania, cytat - Mark Twain
„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. ” 
— Mark Twain, amerykański pisarz, humorysta