Zyskownie dla biznesu

Mapa marzeń i celów - motywująca nawigacja?

Mapa celów osobistych

Podążasz w kierunku małych i dużych sukcesów. Chcesz osiągać własne założenia oraz oczekujesz przyjemnej, klarownej przyszłości. Z pomysłów zrodzonych w Twojej głowie powstają marzenia, one zaś przeobrażają się w pragnienia, a te stają się celami. Kuszącymi niczym skrzynie pełne złota i pereł, otoczonymi blaskiem i tajemnicą. Jak ich nie stracić z oczu i ułatwić sobie koncentrację na realizacji ekscytujących zamierzeń?

Zakładam, że lubisz konkrety. Otóż to, wszyscy chętniej zmierzamy do wyraźnie sprecyzowanego wyniku. Kiedy widzisz możliwy do uzyskania rezultat, stajesz się bardziej skupiony i wytrwale podążasz w jego kierunku. Osobista mapa marzeń i celów jest doskonałym ilustrowanym przewodnikiem, przydatnym w drodze do rzeczowo zdefiniowanych pragnień. To rodzaj Twojego indywidualnego systemu nawigacji, który ułatwia Ci planowanie trasy, monitorowanie podróży i dotarcie do upragnionego punktu docelowego.

Zalety tworzenia mapy marzeń i celów

Wizualne sporządzenie mapy realnych marzeń sprzyja wyobrażeniu sobie celu w takim kształcie, w jakim chciałbyś go doznać. Działa motywująco i podnosi koncentrację na obiekcie pożądania, dzięki czemu wspiera Cię w realizacji osobistego planu. Ludzie w większości są wzrokowcami, dlatego fotografie, symbole oraz barwne szczegóły silnie do nich przemawiają. Kolorowy kolaż to fantastyczny przekaz, uzupełniający pisemną listę Twoich osobistych celów.

Tworząc mapę marzeń i celów wpływasz również na swój świadomy i pozaświadomy umysł. Tym sposobem uwalniasz własny potencjał analityczny, który bada możliwości oraz poszukuje rozwiązań mogących przybliżyć Cię do upragnionego, zobrazowanego wyniku. Twój mózg pracuje dla Ciebie, a Ty ukierunkowujesz swoją uwagę i skupiasz działania na konkretnym obszarze, aby uzyskać określony efekt.

Projektując wizualizację angażujesz do pracy także prawą półkulę mózgu. Nie jest tajemnicą, że odpowiada ona za kreatywność. Zapewne wiesz, że twórcza kreatywność, wyobraźnia, inspiracja, strategiczność i wizjonerstwo to m.in. cechy nowoczesnego lidera w dzisiejszym świecie biznesu. Tak, innowacyjni przywódcy osiągający nadzwyczajne wyniki używają prawej i lewej półkuli traktując je jako elementy komplementarne, niczym Yin i Yang. Jak sądzisz, czy pobudzenie kreatywności może sprzyjać poszukiwaniu rozwiązań i realizacji Twojego celu?

Mapa marzeń i celów skutecznie wpływa na emocje, ponieważ pobudza energię, wyzwala chęć wprowadzenia zmian, dodaje siły. To wszystko oczywiście sprzyja wyższemu zaangażowaniu, podjęciu działania oraz realizacji własnych zamierzeń. Twoja gotowość ziszczenia dzisiejszych celów, jest krokiem do lepszej przyszłości i osobistej satysfakcji.

Czy mapa marzeń i celów działa?

Wizualizacja celu jest dobrym źródłem zdrowej motywacji, mobilizującym do pracy oraz efektywnego wysiłku. Przedstawione graficznie intencje przeważnie są Ci bliższe i wydają się bardziej realne. Jedno spojrzenie na emocjonujący obraz i już wiesz, po co robisz to, czym się aktualnie zajmujesz. Tak, mapa marzeń to interesujące przedłużenie pamięci — pozwala zachować obrany kurs.

Czy ten sposób naprawdę działa? Najlepiej wypróbuj i przekonaj się osobiście. Oczywiście mapa sama w sobie nie funduje darmowej przesyłki „zamówionych towarów”. Dlatego musisz po drodze rozważać różnorodne możliwości, poszukiwać rozwiązań, kreować pomysły, otworzyć się na okazje, i najważniejsza kwestia, czyli podjąć działanie. Cóż, nie zaparzysz herbaty zimną wodą i nie zaspokoisz pragnienia myśląc tylko o napoju. Podobnie nie stracisz na wadze zajadając stosy pączków, siedząc całymi dniami przed telewizorem i sterując pilotem. Ale regularna aktywność fizyczna oraz zdrowa zbilansowana dieta mogą stopniowo przybliżyć Cię do smukłej sylwetki.

Nabrałeś ochoty na wykonanie wizualnej mapy własnych zamierzeń? Masz chęć sprawdzić jej moc? W poniższym artykule zmożesz przeczytać, jak to uczynić, zobacz: